espati.lv

Kāpēc krāpjam MĒS, kāpēc VIŅI?

Kāpēc krāpjam MĒS, kāpēc VIŅI?

Autors: Marta Kukarane, espati.lv
Foto: shutterstock.com
2008. gada 13. novembris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Krāpšana, kreisie soļi, laulības pārkāpšana ir veca kā pasaule, kaut gan vēl tagad ir valstis, kurās krāpšanu uzskata par nopietnu noziegumu. Bet ne pie mums. Par laimi vai diemžēl? Laikam jau par laimi, jo mēs, izrādās, esam diezgan lieli krāpnieki un krāpnieces, ko rādīja arī espati.lv izdarītā aptauja starp vīriešiem un sievietēm. Tikai viena no katrām desmit aptaujātajām sievietēm apgalvo, ka partnera nodevību nav piedzīvojusi, un tikai viena no katrām divdesmit nav krāpusi pati.

Kas ir krāpšana?
Par to, kas vispār ir krāpšana, viedokļi atšķiras. Vai skūpsts ir nodevība? Noteikti sastapsiet kadrus, kuri nekustina ne ausi tāda nieka dēļ un arī paši nejūtas vainīgi, skūpstoties, tā teikt, ar citu, bet būs arī tādi, kas gatavi otru saraut gabalos par šādu gājienu. Ir dzirdēts, ka dažs labs vīrietis orālo seksu vispār neuzskata par seksu, kur nu vēl krāpšanu. Bet ir sievietes, kuras apgalvo, ka krāpšana un nodevība jau sākas galvā – tad, kad par to otru sāc domāt un pēc viņa ilgoties.

Kāpēc?
Aptaujā tiek minēti dažādi iemesli:
- kaut kā pietrūkst ikdienas attiecībās (pie mīļākās/mīļākā var dabūt to, ko mājās nevar), iestājusies rutīna, krāpjot rodas asākas izjūtas, aizliegtais auglis sagādā baudu;
-  ar partneri seksa tā mazāk;
-  vainīgs alkohola reibums;
- pirms laulībām vai kopdzīves uzsākšanas krāpšana pieļaujama, jo tiek taču intensīvi meklēta īstā un vienīgā (īstais un vienīgais);
- tā tiek atgūta kaut kur pazaudēta pašapziņa – kāds mani grib, es varu kādam iepatikties;
- bieži vien gadās, ka tas notiek nenokārtotu pagātnes attiecību dēļ, kad esošo piekrāp ar bijušo;
- sievietes bieži vien krāpj tieši atriebības dēļ – kā tu man, tā es tev;
- vīriešiem tas vienkārši tā sanāk.
Interesants šķita kādas sievietes viedoklis par to, ka vīrieši krāpj, jo viņi, iespējams, nemaz nezina, ka var arī nekrāpt, kas apstiprinās arī vairāku vīriešu atklātajās atbildēs uz jautājumu – kāpēc vīrietis krāpj? Tāpēc, ka ilgstoši gulēt un dzīvot ar vienu sievieti nemaz nav iespējams, un galu galā tas ir normāli, jo nepieciešama dažādība. 

Vai viņi ir lielāki krāpnieki?
Kad runa ir par krāpšanu, parasti lielākie pārmetumi birst pār vīriešu galvām. Vai tiešām vīrieši ir lielāki krāpnieki? Iespējams, tas atkal izskaidrojams ar stereotipiem, kuros tik bieži esam iestrēguši. Slavenais izdevums New York Times piedāvā savu versiju – sievietes vienkārši šajā ziņā vairāk melo, proti, neatzīst krāpšanas faktu pat pētniekiem un statistikas vācējiem. Antropoloģijas profesore Helēna Fišere izsaka viedokli, ka “vīrieši vēlas domāt, ka sievietes nekrāpj, un sievietes grib, lai vīrieši domā, ka viņas to nedara, tādēļ dzimumi viens ar otru spēlē tādu mazu psiholoģisku spēlīti”. Jums, iespējams, radīsies iespaids, ka tur nav nekādas loģikas – vīrieši to nemaz neslēpj, bet sievietes melo visiem, ieskaitot sevi pašu? Sava jēga tajā visā ir gan, jo vēl joprojām pastāv dubultstandarts, ka vīrietis krāpnieks ir īsts ērzelis, bet sieviete ir vienkārši palaistuve. Katrā ziņā sieviešu noslēpumainības dēļ mēs šo krāpšanas attiecību droši vien arī neuzzināsim.

Vīriešu krāpšanas gēns un laika apstākļi
Lai kā tur arī būtu, krāpšanas tēma bijusi aktuāla vienmēr, tāpēc šajā sakarā pasaulē ik pa laikam tiek veiktas dažādas aptaujas un pētījumi. Ir arī virmojušas runas par vīriešu krāpšanas gēnu. Pētījumā, ko veicis Karolinskas institūts Stokholmā, noskaidrojies, ka vīrieša gēniem varētu būt tiešs sakars ar uzticību un spēju savaldīties. Pastāv arī uzskats, ka vīrietis jau pašā saknē ir tendēts uz jaunu pēcnācēju ražošanu, tāpēc arī spēj  apaugļot kaut 100 mātīšu gadā, bet sievietei savs pēcnācējs jāiznēsā veselus deviņus mēnešus. 100 pēcnācējus gan vīrietis noteikti nevēlas, tomēr vairošanās instinkts ir saglabājies.
Tiek izdarīti arī vēl citi secinājumi, piemēram, ļaudis, kuri dzīvo siltākā klimatā, krāpj biežāk, bet turīgās valstīs krāpšana nav tik populāra kā nabadzīgākās valstīs.
Lūk, dažas internacionālas vīriešu atklāsmes par sānsoļu tēmu, ko piedāvā DAME Magazine.
Dienvidāfrika: Krāpt ir labāk nekā ņemt otro vai trešo sievu.
ASV: Laulībā nav mīlestības.
Francija: Es lūdzu sievai, lai viņa sapošas un izskatās seksīgi, bet viņa to nedara.
Japāna: Ja es maksāšu par seksu, pēc kā tas izskatīsies?

Atliek tikai minēt, kāds būtu attaisnojums mums...


Saistītie raksti

10 pazīmes, kas VAR liecināt - viņam ir CITA

Viņi KRĀPJ, bet viņas KONTROLĒ - vai tiešām dabā tā ir IEKĀRTOTS?

5 VIŅA TRŪKUMI, ar kuriem tev NAV jāsamierinās

Jā, es esmu KRĀPIS savu SIEVU

6 AIZLIEGTI paņēmieni, ko SIEVIETES izmanto attiecībās - stāsta VĪRIEŠIPastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

estere, 2008. gada 13. novembris, 10:23

Ne vienmēr sievietes krāpj atriebības dēļ! Kad paiet zināms laiks, kopš attiecību sākuma un rozā brilles ir nokritušas jau labu laiku atpakaļ, sievietei sāk pietrūkt vīrieša uzmanības, jūtu apliecinājumu, romantikas, iekāres utt. Lai kaut mazliet kompensētu šīs sajūtas, viņa atrod sev mīļāko....

Ziņot par nekorektu komentāru
zebest, 2008. gada 13. novembris, 10:38

bet zin kā, man tad rodas pamatots jautājums - vai nav labāk nedzīvot kopā un atrast sev partneri tādai izklaidei, randiņiem? Vienam fiksajam, vai vienalga - romatiskai nedēļas nogalei? Jo kaut kā krīt uz nerviem - mājās nevar dabūt to, ko pie mīļākās, rutīna, garlaicība...Nu bļāviens, tad nevajag ne to rutīnu, ne to garlaicību. Un būs to otru katru reizi prieks satikt. Vai ne tā?

Ziņot par nekorektu komentāru
stirna, 2008. gada 13. novembris, 11:12

Bet zin mēs tomēr esam sieviets un puenāks tāds laiks, kad gribēsies nomest enkuru vienā ostā - jes, no sākuma, jaunības dullumā var "meklēties", skriet apkārt un domāt, kurš nu būs īstais, bet gribās ticēt, ka tas īstais arī atradīsies! Par to atriebību - daļēji varu piekrist, bet tikai daļēji, jo atceros, kad pirmo reizi savā mūžā nokrāpu nu jau bijušo draugu, tad Es to izdarīju pirmā un tikai pēc tam viņš - un tur jau gan, manuprāt, bija atriebība no Viņa puses! Kā Tu pret mani, tā Es pret Tevi!!! man lieks, ka krāpšanas fluīdi smadzenēs ar nav mūžīgi (vai tomēr ir?)! jāiziet cauri kkādai krāpšanas skolai un tad tikai saproti un novērtē, ka patiesibā tā nedrīkst - sāp pašam un otram arī sāp! Es par mīlošāku pasauli :)

Ziņot par nekorektu komentāru
shambala, 2008. gada 13. novembris, 11:17

man liekas, ka ļoooti bieži nostrādā tā jaunkundzes tieksme pēc pašapliecināšanās. bet nu krāpt atriebības dēļ - mūžā neesmu sapratusi šito fišku. varētu padomāt, ka tikai otram tas kaut ko baigi ienes, a tev pašai? ja tik ļoti vajag to riebšanos, izdari to elegantāk, lai pašai prieks un gandarījums, nevis rūgta pēcgarša...

Ziņot par nekorektu komentāru
zebest, 2008. gada 13. novembris, 11:57

Stirna, es arī biju domājusi - ja tevi velk pa kreisi, ja tu domā, ka tas atrisina problēmas, tad neesi domāts tām attiecībām, bet ja tevi velk noenkuroties, tad jau viss kārtībā. Nesaprotu, kāpēc vēl kaut kur plivinies, ka pats pēc savas vēlmes esi to enkuru izmetis, tā sacīt dzīvo ar kādu kopā.

Ziņot par nekorektu komentāru
1  2  3  4  5  6  


kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna