espati.lv

Runāšana miegā jeb somnilokvija

Runāšana miegā jeb somnilokvija

Autors: redakcija, espati.lv
Foto: shutterstock.com
2009. gada 7. janvāris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Runāšana miegā (somnilokvija) ir viens no somnambulisma paveidiem. Lai gan šis fenomens jau sen ir zinātnieku redzeslokā, pastāv vēl daudz neatbildētu jautājumu.

Skaidri ir zināms tas, ka somnilokvija vairāk ir izplatīta vīriešu vidū un šie simptomi ir iedzimti, tomēr arī sievietes aizmiegot mēdz sarunāt to, ko vajadzētu atstāt pie sevis. Ir izpētīts, ka runāšana miegā notiek tieši ātrā mieg laikā. Cilvēks, kurš naktī guļ aptuveni astoņas stundas, paspēj piedzīvot četras ātrā miega fāzes, kurās var sarunāt daudz kā lieka. Somnilokvija vairāk raksturīga viegli uzbudināmiem un nervoziem cilvēkiem, kam tikko bijuši spilgti pārdzīvojumi (nav svarīgi, pozitīvi vai negatīvi). Runāšana miegā un sapņi ir divas dažādas lietas. Sapņi var būt ļoti abstrakti, turpretī runāšana miegā ataino reālus notikumus, tāpēc informācija, ar kuru tu dalies miega laikā, parasti atbilst patiesībai. Ja guli līdzās cilvēkam, kam nevēlies izpaust savus noslēpumus, turklāt tev piemīt īpašība runāt miegā, rīkojies ar steigu!
  1. Pirms došanās pie miera mēģini atslābināties. Ieej siltā vannā, neskaties vakarā televizoru, izej uz balkona ieelpot svaigu gaisu (bez cigaretes, protams )!
  2. Sekss pirms gulētiešanas garantē, ka miegā tu nerunāsi.
  3. Somnilokvija biežāk izpaužas piesmakušās un nevēdinātās telpās. Tātad, izvēdini guļamistabu!
  4. Kā zināms, runāšana miegā ir tikai nesena pārdzīvojuma izpausme, tāpēc tev nav jāuztraucas par saviem sen glabātajiem noslēpumiem.
  5. Gadījumā, ja tomēr sanāk izpļāpāties, nesteidzies ar atzīšanos. Visā vaino savu fantāziju un iztēli, vairums partneru tam notic.Saistītie raksti

MIEGS tavam skaistumam - VAIRĀK, kā tikai svarīgs

Veģetatīvā distonija – vai mūsu gadsimta slimība?

NLP - kas aiz tā slēpjas?

13 paņēmieni kā aizmigt, ja pa galvu maisās simts un viena doma

10 ieteikumi kā NEĻAUTIES rudens depresijaiPastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

pujats, 2009. gada 7. janvāris, 20:05

Diez, vai ir kāda recepte, kā piedabūt cilvēku pa miegam sākt runāt.

Ziņot par nekorektu komentāru
stirna, 2009. gada 8. janvāris, 14:06

Vai kunkstēšsna miegā ir tas pats? esmu nelabojama kunkstētāja, nezinu kā lai to nosau, stenēšana, čīkstēšana vai kā vēl, bet to daru gandrīz katru nakti :D par spārdīšanos un raustīšanos labāk klusēšu - arī mans lauciņš! OI, man interesē tas pats,kas pujatam! Man lieks, ka vislabāk to var panākt, kad partneris ir alkohola reibumā + jau nedaudz iemidzis, man lieks, ka varētu strādāt :D

Ziņot par nekorektu komentāru
Maigums, 2009. gada 8. janvāris, 16:55

Vienu nakti vīrs miegā lamājās krievu valodā. Sabijos. Laikam viņam bija sakrājies kas uz sirds. Viņš mēdz runāt miegā, kad ir slims. Bērnībā man draudzene stāstīja, ka vajaga turēt mazo pirkstiņu aizmigušajam un jautāt visu, ko vēlas zināt, tad cilvēks stāstīs visu patiesību... Man tomēr stirnas metode šķiet ticamāka:D

Ziņot par nekorektu komentāru
di-di, 2009. gada 9. janvāris, 11:56

agrāk pa miegam runāju daudz un dikti :D tagad? nezinu, vai to daru? dzīves draugs daudz labprātāk naktī aizraujās ar ciešu gulēšanu. bet atceros, kā bērnībā, pēc vienas kartupeļu talkas biju dusmīga par to, ka māsīca pietiekami labi nestrādā kartupeļu laukā. Tad nu naktī pateicu, visu ko domāju - cik slinka viņa ir utt. Pie brokastu galda sarku un bālēju, jo neatcerējos, ka kaut ko tādu būtu teikusi. Un dažādu nometņu apmeklējumi man bija neliela trauma - jo mēdzu pārbiedēt visus ar savu runāšanu un dažkārt staigāšanu pa naktīm....brrr...trakais pusaudžu vecums.

Ziņot par nekorektu komentāru
susurs-ss, 2009. gada 10. janvāris, 17:35

Var iedzert pirms došanās miegā zāļu tēju un būs labi...

Ziņot par nekorektu komentāru
1  2  3  


kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna